Centrum Wsparcia Psychicznego i Rozwoju online

Poznaj nas bliżej

O nas

Centrum wsparcia psychicznego i rozwoju

Zespół HAPPY MIND

Każdy z naszych ekspertów posiada unikalne kwalifikacje i doświadczenie w różnych dziedzinach, takich jak psychologia, coaching czy dietetyka kliniczna. Poznaj naszych specjalistów.

dobry psycholog online

Aneta Łuba-Łobejko

Psycholog, Coach
Czytaj więcej ↓
Absolwentka Psychologii w specjalności zdrowie i psychoterapia, psychoterapeuta w trakcie czteroletniego szkolenia. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym i terapii schematu. Absolwentka Coachingu oraz MBA na ALK. Doświadczenie w pracy terapeutycznej i coacha zdobywała pracując zarówno z klientami indywidualnymi oraz kadrą managerską.
terapia psychologiczna online

Dorota Szczęsna

Coach, trener PRISM
Czytaj więcej ↓
Absolwentka Coachingu i MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ekspert w badaniu predyspozycji zawodowych na podstawie profilu behawioralnego z wykorzystaniem kwestionariusza PRISM. Posiada doświadczenie w coachingu zawodowym i życiowym. Skutecznie działa w marketingu wielopoziomowym.
terapia psychologiczna online

Jarosław Łobejko

Mentor, trener biznesu
Czytaj więcej ↓
Ekspert w dziedzinie zarządzania poprzez cele, mentoringu managerskiego i strategicznego zarządzania zespołem. Doświadczenie zdobył w międzynarodowych organizacjach, pełniąc funkcje managerskie w zespołach rozproszonych (region EMEA). Absolwent MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
porady psychologiczne online

Diana Wojtyra

dietetyk kliniczny
Czytaj więcej ↓
Absolwentka AWFu oraz Dietetyki Klinicznej w Wyższej Uczelni Inżynierii i Zdrowia. Pasjonuje się układaniem jadłospisów dla osób zmagającymi się z różnymi chorobami. Współpracuje m.in. z osobami dotkniętymi depresją, chorobą afektywną dwubiegunową, chorobami somatycznymi jak cukrzyca, insulinooporność czy otyłość.
porady psychologiczne online

Paweł Dębowski

Pedagog, profilaktyk społeczny
Czytaj więcej ↓
Absolwent Poradnictwa i profilaktyki społecznej oraz Pedagogiki resocjalizacyjnej. Psychoterapeuta w trakcie 4-letniego szkolenia w szkole Psychoterapii CBT (III fala). Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym w Duchu Dialogu Motywującego. Doświadczenie zdobywał w pracy indywidualnej i grupowej z osobami uzależnionymi od środków psychoaktywnych oraz osobami narażonymi na kontakty z grupami podwyższonego ryzyka.

Chcesz zmienić swoje życie?

Umów się na pierwszą wizytę

Nie wahaj się, skontaktuj się z nami, aby uzyskać lepszą pomoc. Jesteśmy dla was dostępni przez 7 dni w tygodniu w 100% zdalnie.

Różne metody terapii pstchologicznej

Wsparcie psychologiczne poprzez psychoterapię indywidualną, interwencję kryzysową aż po konsultację psychologiczną.

Dogodny termin rezerwacji

Wygodna rezerwacja terminu wizyty on-line z terapeutą. Jesteśmy dostępni 7 dni w tygodniu.

Doświadczeni terapeuci

Skutecznie wspieramy pacjentów, korzystając z bogatego zasobu wiedzy i praktyki zdobytej przez lata pracy.

Komfortowa terapia i coaching on-line

Badania wskazują, że terapia on-line jest tak samo skuteczna jak terapia twarzą w twarz.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Terapia online dostępna jest na świecie od około 20 lat a jej rozpowszechnienie przyniosła pandemia. Jej skuteczność została wielokrotnie przebadana i nie stwierdzono znaczących różnić w skuteczności między terapią tradycyjną (stacjonarną) a prowadzoną w formie zdalnej.

Co mówią na ten temat badania?

Profesor A. Barak wraz z zespołem L. Hen, M. Boniel-Nissim, N. Shapira z Uniwersytetu w Hajfie dokonali w 2008 roku podsumowania, dostępnych w tamtych latach, badań na temat skuteczności terapii online. W wyniku przeglądu ponad 90 badań na zróżnicowanej wiekowo, kulturowo i płciowo próbie ponad 9 tys. Pacjenów stwierdzili brak różnic w skuteczności terapii online i terapii stacjonarnej (https://psychotherapy-on-line.com/files/2011/05/On-line-psychotherapy-MetaAnalysisInterventionsBarak1.pdf).

W wyniku badanie L. Murphy, P. Parnass i wspólników z 2009 roku nie stwierdzono istotnych różnic pomiędzy terapią online i stacjonarną w kontekście ich skuteczności oraz satysfakcji klientów (http://www.therapyonline.ca/_dev_new/files/Comparison%20Paper.%20BJSW.pdf).

W latach 2006-2010 przeprowadzono badanie obejmujące 98 609 weteranów wojennych. Wyniki wykazały znaczący spadek liczby dni hospitalizacji jeśli weterani zdecydowali się na dodatkowe wsparcie terapeutyczne online (https://ps.psychiatryonline.org/doi/full/10.1176/appi.ps.201100206).

Co sprawia, że terapia jest skuteczna?

Zarówno terapia online jak i stacjonarna będą równie skuteczne jeśli zostaną zachowane pewne podstawy: zbudowania zaufania, etycznego podejścia, wzajemnego szacunku i prowadzenia jej przez specjalistę zgodnie z określonym nurtem.

Pomimo dowiedzionych badaniami braków różnic w skuteczności terapii online i stacjonarnej faktem jest, że obie formy różnią się między sobą sposobami ich prowadzenia oraz wykorzystywanymi technikami.

Podczas onlinowego spotkania np. praca z ekspozycją na konkretne źródło lęku będzie nieco ograniczona a brak bezpośredniego kontaktu między terapeutą a Pacjentem nada spotkaniom nieco inny charakter ale za to możemy wykorzystać pokaźną ilość narzędzi cyfrowych kompensując w ten sposób brak bezpośredniego kontaktu. Nieco inaczej też będzie wyglądała chociażby praca z krzesłami w terapii schematów ale nie oznacza to mniejszej skuteczności.

Jakie są w takim razie korzyści z terapii online?

Przede wszystkim należy wymienić:

  • Dostępność (można ją przeprowadzić z niemal każdego miejsca na ziemi – warunkiem jest sprawne łącze internetowe. Nie ograniczając cię wtedy wyjazdy służbowe, praca w ciągłym ruchu, miejsca zamieszkania poza granicami ojczystego kraju, wakacje)

  • Oszczędność czasu i pieniędzy związana z dojazdami

  • Zachowanie prywatności – prowadząc sesję z zacisza własnego domu unikamy narażenia się na to, że ktoś nas zobaczy pod gabinetem stacjonarnym

  • Komfort – sesję możesz przeprowadzić siedząc w ulubionym fotelu z kubkiem ulubionego napoju

  • Ułatwienie dla osób niepełnosprawnych czy przebywających na długotrwałych zwolnieniach lekarskich

  • Dogodność dla młodych mam, które wychowują swoje maleństwa w domu i wyprawa do gabinetu wiązałaby się np. z dodatkowymi kosztami zorganizowania opieki na ten czas nad dzieckiem.

Terapia online ma również swoje ograniczenia. Do głównych należy posiadanie w miarę sprawnego połączenia internetowego, brak bezpośredniego kontaktu z terapeutą – dzieli nas jednak ekran oraz warunki lokalowe (nie każdy dysponuje bezpieczną przestrzenią w domu np. posiadając wielu domowników na małym metrażu). Osoby starsze i małe dzieci mogą wymagać wsparcia technicznego przy łączeniu się.

Podczas pierwszej sesji otrzymasz bezpośredni nr telefonu do swojego terapeuty oraz adres e-mail. Możesz również wysłać maila na adres: kontak@happy-mind.pl z adnotacją, do którego terapeuty ma być skierowany – zostanie on przekierowany bezpośrednio na jego skrzynkę mailową. Bądź cierpliwy jeśli terapeuta nie odpisuje od razu – najprawdopodobniej prowadzi sesje i udzieli odpowiedzi możliwie szybko po ich zakończeniu.

Sesja indywidualna trwa około 50 min. Terapia dla par może trwać 50 lub 90 min, w zależności od wybranej opcji.

Nasze spotkania odbywają się na platformie MS Teams. Nie wymaga ona instalowania – możesz połączyć się przez przeglądarkę. Zainstalowanie bezpłatnej aplikacji daje natomiast nieco więcej możliwości technicznych ale do przeprowadzenia sesji wystarczy wersja z przeglądarki. Z MS Teams możesz korzystać zarówno na telefonie jak i komputerze.

Link do spotkania generowany jest automatycznie podczas wyboru terminu. Został przesłany na maila wskazanego w formularzu rejestracyjnym. Jeśli mail z potwierdzeniem wizyty i linkiem do spotkania nie dotarł sprawdź w SPAMie lub zweryfikuj czy Twój adres mailowy został prawidłowo wpisany. Możesz również skontaktować się z nami mailowo: kontakt@happy-mind.pl – prześlemy ponownie link najpóźniej 15 min przed spotkaniem. Często też terapeuta przesyła przypominajkę z linkiem tuż przed spotkaniem.

Sesję możesz odwołać najpóźniej na 24 godziny przed jej planowanym terminem. Odwołanie sesji po tym terminie wiąże się z koniecznością jej pełnego opłacenia – terapeuta zarezerwował dla Ciebie czas i odwołanie sesji później niż 24 godziny przed jej realizacją uniemożliwia znalezienie nowego Pacjenta na ten termin.

Przesunięcie sesji na inny, dogodny dla Ciebie raz terapeuty termin, nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Pamiętaj żeby zawsze dać nam znać, że nie będzie Cię na sesji – nawet jeśli termin 24 godzin już minął. Dwie kolejno po sobie następujące nieobecności bez wcześniejszego poinformowania mogą skutkować odblokowaniem Twojego terminu dla innych Pacjentów i jeśli będziesz chciał/chciała wrócić na terapię to nie gwarantujemy dostępności poprzedniego terminu.

Jeśli otrzymałeś/łaś od nas maila z informacją, że twoje sesje zostały anulowane to znaczy, że opuściłeś/łaś co najmniej dwa spotkania z rzędu bez poinformowania nas o tym (twz. nieobecność bez wcześniejszego powiadomienia). W takim przypadku skontaktuj się z nami lub swoim terapeutą. Jeśli termin nadal będzie dostępny będziesz mógł/mogła wrócić na terapię. Jeśli termin nie jest już dostępny zaproponujemy ci inny lub innego terapeutę.

Po zarezerwowaniu konkretnego terminu u specjalisty na maila podanego w formularzu rejestracyjnym otrzymasz maila z danymi do płatności. Jeśli mail nie dotarł sprawdź w SPAMie lub zweryfikuj swój adres mailowy – czy został poprawnie wpisany w formularzu. Możesz również napisać do nas: kontakt@happy-mind.pl lub dokonać płatności na podane niżej konto.

Płatności możesz dokonać w dwóch walutach: PLN lub EURO (dla osób mieszkających poza granicami Polski).

Płatność w PLN:
konto nr: 81 1160 2202 0000 0002 7427 6061

JML Group sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 61/304, 01-031 Warszawa

Płatność w Euro:
konto nr: 23 1160 2202 0000 0002 7427 6426

JML Group sp. z o.o.
Al. Jana Pawła II 61/304, 01-031 Warszawa

Psycholog, Coach, założycielka Happy Mind

Aneta Łuba-Łobejko

Jestem psychologiem i coachem. Swoje umiejętności psychoterapeutyczne rozwijam w czteroletniej szkole psychoterapii CBT. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT III fala) oraz w terapii schematu, elastycznie dobierając metody pracy do problemów i potrzeb Pacjenta. Dodatkowo nieustannie pogłębiam swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach oraz czytając najnowszą literaturę i badania naukowe.

W swojej pracy na pierwszym miejscu stawiam człowieka i jego dobrostan, czyli subiektywne zadowolenie z psychicznego, społecznego i fizycznego stanu własnego życia. Podchodzę holistycznie do człowieka i jego problemów oraz wyzwań, wspierając proces rozwoju i budowania silnej jednostki. Wysoki poziom empatii pomaga mi zrozumieć lepiej drugiego człowieka i wspierać go w procesie zmiany oraz poszukiwaniu rozwiązań nawet największych problemów.

W 2010 roku ukończyłam pięcioletnie studia psychologiczne o specjalności zdrowie i psychoterapia a w 2021 roku studia podyplomowe z zakresu coachingu profesjonalnego. Od 2011 roku nieustannie pracuję z ludźmi, wspierając ich w kryzysach i różnych sytuacjach życiowych.